NOWOŚĆ! SILKSTONE- REWOLUCYJNE OKŁADZINY/FORNIRY KAMIENNE

NOWOŚĆ! SILKSTONE- REWOLUCYJNE OKŁADZINY/FORNIRY KAMIENNE

Kamienny fornir to produkt eliminujący wszystkie zasadnicze problemy związane z obróbką naturalnych kamieni. Jest lekki i elastyczny, pozwala zastosować kamień wszędzie tam gdzie użycie grubej i ciężkiej płyty kamienia jest trudne lub niemożliwe. Oferuje ograniczone tylko wyobraźnią użytkownika możliwości w aranżowaniu wnętrz oraz przy projektowaniu mebli.
SilkStone może traktowany jako kamień na ścianę, meble, drzwi, blaty, parapety.

Kamień dekoracyjny nadaje się także na oklejanie wszelkich łuków i kolumn. Sprawdza się na obudowie wanny półokrągłej a także w kabinie prysznicowej. Może być klejony na stare płytki ceramiczne.

Kamień naturalny w postaci forniru jest doskonałym materiałem na pokrycie lekkich ścianek działowych w pomieszczeniach handlowych i biurach, a szczególnie tam, gdzie aranżacja jest często zmieniana, a więc w witrynach sklepowych i stoiskach targowych.

Technologia jego produkcji powstała w Indiach i opiera się na warstwowej strukturze łupków kamiennych. Na wyrównaną powierzchnię bloku skalnego nakleja się siatkę z włókna szklanego i po wyschnięciu kleju i szybkim ogrzaniu powierzchni odrywa się arkusz siatki razem z cienką warstwą łupka. Dalsze zabiegi polegają na wzmocnieniu spodniej warstwy żywicą poliestrową. W rezultacie otrzymujemy arkusz składający się cienkiej warstwy naturalnej skały (grubość do 2 mm) zespolonej z włóknem szklanym za pomocą żywic epoksydowych (grubość do 1 mm). Arkusze mają format 121 x 61 cm , a ich grubość wynosi do 3 mm.

W zależności od rodzaju łupka otrzymuje się kilkanaście odcieni kolorystycznych. Kolor kamienia jest odporny na działanie promieni UV. Jako produkt natury, każdy arkusz jest nieco inny i niepowtarzalny.

Rozmiar arkusza standardowego: 120 cm x 60 cm
Grubość warstwy kamienia: do 2 mm, Grubość arkusza: do 3 mm
Powierzchnia arkusza: 0,72 m2
Waga arkusza: około 1 kg (waga 1m2 – około 1,5 kg)

Więcej na stronie internetowej: http://silkstone.pl/

Główny dystrybutor:

Heban Sp. z o. o. s.k.
Ul. Trakt Brzeski 73
05-077 Warszawa

Osoba kontaktowa:
Tomasz Waś
tel.: +48 693 398 076
e-mail: Tomasz.Was@heban.pl