WŁOSKI SMAK DESIGNU Z MARKĄ DRIADE – RELACJA

WŁOSKI SMAK DESIGNU Z MARKĄ DRIADE – RELACJA

Zapraszamy do obejrzenia relacji z eventu z włoską marką DRIADE.
Bardzo dziękujemy za liczne przybycie architektom, oraz przedstawicielom najważniejszych w Polsce magazynów wnętrzarskich.
Szczególne podziękowania pragniemy złożyć pani Ewie Mierzejewskiej za wspaniały artykuł o marce który można przeczytać pod adresem
http://www.ewaiwnetrze.pl/wpis_145_driade_idzie_na_calosc_.php

Poniżej skrót tego artykułu:

Driade idzie na całość
Autor EWA MIERZEJEWSKA

Słyszeliście o Driade? Ktokolwiek chce uważać się za osobę choć trochę obytą w świecie współczesnego designu, po prostu musi znać tę nazwę. Firma, która ją nosi, wyróżnia się zdecydowanie na tle innych producentów mebli i akcesoriów do wnętrz. Dlatego postanowiłam poświęcić jej osobny artykuł.
Firma Driade powstała w 1968 roku. Ale dopiero w roku 1989 zaczął się zupełnie nowy rozdział w jej historii. Wtedy to bowiem kierownictwo firmy zaczęło zapraszać do współpracy projektantów z całego świata (wcześniej z firmą współpracowali tyko Włosi). Teraz dla Driade projektują takie sławy jak Philippe Starck, Tokujin Yoshioka, Ludovica +Roberto Palomba, Claudio Bellini i wielu, wielu innych. Również w tym czasie rozpoczęła się w Driade „era plastiku”. To był przełom. Owszem, inne firmy też produkowały meble z tworzyw sztucznych, i to od dawna. Jednak zazwyczaj produkty te nie były zbyt atrakcyjne. Dopiero w Driade zaczęły powstawać naprawdę ciekawe meble z poliuretanu. To właśnie ta włoska marka przyczyniła się w istotny sposób do popularyzacji tworzyw sztucznych w przemyśle meblowym. W tytule strony internetowej firmy czytamy: „Driade – laboratorio estetico”. Laboratorium estetyczne. Miejsce, gdzie powstają nowe idee, projekty, koncepcje. Sama produkcja przedmiotu, który w owym laboratorium się narodził, rzadko kiedy odbywa się na terenie Włoch. Firma zleca produkcję fabrykom w różnych częściach świata. Ceramikę wytwarza w Chinach i Japonii, rattanowe meble w Indonezji itd. Meble Driade można kupić w Polsce w Galerii Heban w Warszawie, przy Trakcie Brzeskim 73. To jeden z największych w Polsce salonów meblowych z luksusowym wyposażeniem wnętrz. Oprócz Driade reprezentuje wiele innych włoskich marek „z wyższej półki”. Warto tam zaglądać, bo niewiele jest w Polsce miejsc, w których można na własne oczy, bez wyjeżdżania do Mediolanu, obejrzeć meble tej klasy.